piątek, 11 kwietnia 2014

Z mchu, jajek i wianka

W swoich wiankach wykorzystuję różnorodne materiały. Czasem  połączenia zupełnie mnie zadziwiają, ale bardzo pozytywnie. Jednym z takich połączeń jest materiał naturalny ze wstążkami i perłowymi szpilkami. Tak powstało jajo do powieszenia ( na drzwiach lub w oknie) i oczywiście do kompletu wianek :).

Do wykonania jaja potrzebne jest styropianowe jajo, chrobotek w kolorze zielonym, wstążka lniana, sznurek sizalowy, wstążka atłasowa, szpilki z perełką, szpilki florystyczne. Chrobotek przykleiłam klejem na ciepło, a resztę ozdób umocowałam szpilkami florystycznymi.


Wianuszek świetnie się sprawdzi na świątecznym stole lub na komodzie. Słomiany podkład powoduje, że jest cięższy więc by go powiesić potrzebuje stabilnego podparcia.


Wianek zrobiłam na bazie słomianej, ale oczywiście można go skomponować na bazie styropianowej, będzie lżejszy i łatwiej go będzie powiesić na ścianie czy drzwiach.Już od jutra zaczynam w pełni świąteczny czas, dokończę dekorowanie domu, a jak u Was? Myślicie już o swoim domu w świątecznej ozdobie?

                                                                           dominiQ